woda dla firm z dystrybutora

Każda dobrze prosperująca dzisiaj na rynku firma, która zatrudnia wielu pracowników, wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom i zapewniając dobre warunki pracy decyduje się na zakup wody do biura. Szczególnie latem okazuje się to bardzo pozytywnym ukłonem w stronę pracowników, jeśli mogą w wolnej chwili podejść do dystrybutora i napełnić sobie kubek płynem. W wielu firmach pracownicy praktykują także przynoszenie ze sobą butelki wielokrotnego użytku i wówczas zamiast napełniania jednorazowych kubeczków, mogą napełnić taką butelkę. Woda do firmy jest świetnym rozwiązaniem właśnie w tego rodzaju przypadkach. Decydując się na zakup wody do biura, warto rozważyć kwestię na jaki rodzaj dystrybutora się zdecydować. Bowiem na rynku znajdziemy wiele dystrybutorów dostarczających wodę z dystrybutora.

Rodzaje dystrybutorów dostępne na rynku

Podajniki mechaniczne, czyli takie, które w praktyczny i higieniczny sposób podają wodę, serwują ją w temperaturze pomieszczenia i jest to opcja dosyć tania, dlatego też tego rodzaju rozwiązania cieszą się dosyć sporą popularnością wśród konsumentów. Innym rodzajem dystrybutorów, bardziej zaawansowanych są te – elektryczne, dzięki którym możemy uzyskać także wodę zmrożoną lub gorącą, idealną do zaparzenia kawy, herbaty czy dania błyskawicznego. Tego rodzaju rozwiązanie jest już nieco większym wydatkiem niż dystrybutor mechaniczny, jednak daje większe możliwości korzystania pracownikom i zapewnia im zdecydowanie większy komfort. Dystrybutory do wody jest to świetne rozwiązanie zarówno w mniejszych jak i większych przedsiębiorstwach. Butle wymienne, które stosuje się dystrybutorach mają różną pojemność, dlatego też można wybrać dogodne dla siebie rozwiązanie, które równocześnie będzie warunkowało konkretną częstotliwość ich wymiany. Instalacja tego rodzaju urządzeń również nie powinna przysporzyć zbyt wielu problemów, dlatego warto rozważyć kwestię zakupu wody dla firmy.

Pożyczka na dowód to modny i lubiany sposób na kredytowanie swoich potrzeb. Jest to również sprawdzona metoda na to, by „załatać” dziurę, która od czasu do czasu powstaje w budżecie każdej rodziny. Jednym słowem, pożyczki na dowód są popularne. Nawet pomimo tego, że ich cena jest bardzo, bardzo wysoka.

Pożyczka na dowód, czyli ile kosztuje wygoda

Co ciekawe, wiele osób nie zdaje sobie sprawy w wysokich kosztów pożyczek na dowód, biorą je niejako „w ciemno”. Dzieje się tak ponieważ firmy pożyczkowe promują raczej wygodę i szybkość wypłacania tego typu pożyczek. W reklamach nie poświęcają więc uwagi czemuś tak „banalnemu” jak koszty.

Trzeba zresztą przyznać, że pożyczka na dowód rzeczywiście jest i szybka i wygodna i pod tym względem przewyższa inne oferty dostępne na rynku. Nie dość, że gotówkę dostaniemy nawet w ciągu godziny, to jeszcze kurier może przywieźć nam ją prosto pod drzwi. Prawda, że wygodnie?

Jak to zwykle bywa, wygoda jednak kosztuje. W przypadku pożyczek na dowód wcale nie mało. Oprócz oprocentowania i związanymi z nim odsetkami, biorąc pożyczkę na dowód trzeba być przygotowanym na rożnego rodzaju prowizje, opłaty manipulacyjne oraz… ukryte koszty! Niestety – wiele firm pożyczkowych nie informuje swoich klientów o wszystkich kosztach pożyczki. I pewnie stąd biorą się późniejsze kłopoty.

Alternatywy

Kłopotów zazwyczaj można oczywiście uniknąć. Chociażby poprzez dokładną analizę i porównanie różnych ofert pożyczkowych.

Można także wybrać produkt alternatywny dla pożyczki na dowód. Jest nim na przykład kredyt gotówkowy w banku albo pożyczka prywatna w sieci. Te formy kredytu są co prawda trudniej dostępne i wiążą się z większymi formalnościami, ale różnica w cenie jest gigantyczna – nierzadko wynosi kilka dobrych stówek.

W życiu każdego człowieka i przedsiębiorcy przychodzi taki moment, że prędzej czy później zmuszony jest skorzystać z usług doradztwa prawnego. W zależności od tego, jaka jest geneza naszego problemu, mamy możliwość skorzystania z usług kilku specjalistów jak radca prawny czy adwokat. Wbrew pozorom ich praca posiada pewne różnice, a ich znajomość może skutecznie oszczędzić nam wiele czasu i kłopotu.

Przydatność porady prawnej

W momencie, w którym pojawia się sytuacja prawnie dla nas niejasna, bo nie ma co ukrywać, że nie każdy jest biegły w tej dziedzinie, na pomoc może przyjść nam radca prawny . Możemy udać się do niego z niemal każdym zapytaniem i sprawą, a po zapoznaniu się z naturą sprawy, udzieli nam potrzebnych odpowiedzi. Wątpliwości natury prawnej mogą pojawić się przy wielu okazjach, jak sprzedaż samochodu, spłata kredytu, konsultacja ws. wprowadzenia polityki RODO do firmy czy rejestracja spółki handlowej. Jeśli prowadzimy własną działalność gospodarczą bądź planujemy założyć spółkę z o.o, powinniśmy rozważyć znalezienie odpowiedniego radcy prawnego, który na bieżąco będzie w stanie nam pomóc przy wielu niejasnościach wynikających z pracy naszej firmy. Należy pamiętać, że prowadząc firmę odpowiadamy prawnie przed różnego rodzaju urzędami. Przykładowo można ponieść konsekwencje za niewprowadzenie RODO w firmie czy duże opóźnienia w uiszczaniu składek ZUS.

Specjaliści dla trudniejszych spraw

Jeśli potrzebujemy natomiast odpowiedniej reprezentacji w sądzie, powinniśmy skierować się do zupełnie innego specjalisty. Adwokat pełni funkcję podobną do radcy prawnego, z tą jednak różnicą, że ma uprawnienia do prowadzenia naszych spraw przed obliczem sądu. Każdy adwokat posiada zwykle zupełnie inną specjalizację i z tej przyczyny musimy poświęcić trochę więcej czasu na znalezienie tego odpowiedniego. Jeśli nie chcemy polegać zupełnie na ślepym trafie, możemy skorzystać naszym celem powinna stać się kancelaria adwokacka. Większość z nich zatrudnia bardzo wielu specjalistów, więc jest szansa, że w ich szeregach znajduje się odpowiedni dla naszego problemu adwokat. Dodatkowym atutem dla tego rozwiązania jest duże prawdopodobieństwo, że jeśli nasza sprawa przybierze nieco inny od zakładanego tor rozwoju, kancelaria adwokacka zaproponuje nam innego adwokata, będącego odpowiednio przygotowanym z zakresu prawa, jakie powinno być w tym momencie zastosowane.

 

Rynek usług prawnych oferuje nam naprawdę bardzo duży wybór usług, dlatego znalezienie i zatrudnienie odpowiedniego specjalisty jak adwokat, czy radca prawny, nie powinien być większym problemem, bez względu na to, jaka jest natura naszej sprawy – nie ważne, czy chcemy rejestrować spółkę handlową czy mamy problem dotyczący kwestii prawa cywilnego.

 

Praca na etacie jest coraz mniej lubianą formą zatrudnienia. Nic w tym dziwnego, gdyż jest ona często postrzegana jako wyzysk i niewolnictwo. Wiele osób marzy zatem o tym, by samemu pracować na swój dobrobyt i sukces. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż zapewnia zazwyczaj o wiele wyższe zarobki, dając jednocześnie możliwość pogodzenia życia osobistego z zawodowym. Praca z domu może jednak posiadać jednak minusy i może się z czasem okazać, że bardziej pożądaną formą pracy jest wynajęcie biura. Stąd niezwykle popularny stał się tak zwany coworking.

Coworking to praca wraz z innymi freelancerami na jednej przestrzeni biurowej, która oferuje wszelkiego rodzaju udogodnienia, do których wszyscy mają równy dostęp. W takim wspólnym biurze znajduje się całe potrzebne wyposażenie i urządzenia potrzebne w codziennej pracy, znajdziemy tu telefon, fax, drukarki, skanery oraz ksero, a także wiele innych sprzętów.

Dlaczego jednak wynajmować oddzielną przestrzeń biurową, kiedy swoją pracę polegającą na przykład na pisaniu czy projektowaniu można całkowicie wykonywać z domu? Chociaż pracując w domowym zaciszu można z łatwością pogodzić życie zawodowe i osobiste, w przypadku wielu osób istnieje zagrożenie sporym rozproszeniem uwagi. W domu jest zazwyczaj zbyt wiele czynników, które mogą odciągać nas od naszych zadań. Mało kto ma też miejsce na przetrzymywanie w nim całego wyposażenia, które z łatwością zmieści się w biurze.

Coworking to jednak nie tylko zwykłe biurko na godziny. To także forma wspólnej pracy z innymi przedstawicielami danej branży lub branż powiązanych i możliwość rozwoju zawodowego i pozyskania cennych kontaktów i zleceń. Warto też wspomnieć, że alternatywą dla coworkingu może być też tak zwane wirtualne biuro, czyli usługa pozwalająca na zarejestrowanie naszej działalności pod innym adresem, niż adres naszego zamieszkania. Na oficjalny adres firmy będzie przychodzić między innymi poczta, którą obsługa będzie dla nas odbierać. W ramach wirtualnego biura świadczone są też inne usługi, lecz sama praca wykonywana jest w preferowanym przez nas miejscu, którym zazwyczaj jest własny dom. O wirtualnym biurze dowiesz się więcej pod adresem http://pointoffice.pl/wirtualne-biuro-krakow/

Psie salony urody stają się coraz popularniejsze. Wiąże się to z przynajmniej kilkoma czynnikami. Po pierwsze, polskie społeczeństwo jest coraz zamożniejsze i tak samo, jak ludzie dbają o siebie, zaczynają również dbać o swoich pupili. Jako inną przyczynę wzrostu popularności tego typu usług wskazać można rosnącą świadomość społeczeństwa dotyczącą wymagań pielęgnacyjnych u psów.

Salon groomerski – pomysł na biznes

Tak jak w większości przypadków, tak i w tym, wraz ze wzrostem zapotrzebowania na specjalistyczne usługi pielęgnacyjne zwierząt rośnie również ilość miejsc świadczących takie usługi. Każdy, kto ma we krwi miłość do zwierząt, a chwilowo nie ma pomysłu w jakim kierunku się rozwijać, powinien zastanowić się nad otworzeniem salonu pielęgnacji dla psów. Może to się okazać bowiem bardzo dochodowy biznes.

Co trzeba wiedzieć na początek?

Z pewnością należy zdawać sobie sprawę z tego, że pielęgnacją zwierzęcej sierści nie można zająć się bez odpowiedniej wiedzy. Na szczęście kurs groomingu można przejść w każdym dużym mieście. Szkolenie takie obejmuje zarówno wiedzę teoretyczną jak i ćwiczenie umiejętności praktycznych. Gdy już uzyska się odpowiedni certyfikat, należy poszukać lokalu, najlepiej w dobrze skomunikowanej okolicy. Warto rozwinąć również sieć kontaktów, wśród których powinna znaleźć się hurtownia groomerska. To właśnie w niej można zaopatrzyć się we wszystkie narzędzia i przyrządy, które okażą się niezbędne w późniejszej pracy. Dobrze jest także śledzić specjalistyczną prasę oraz nowinki z zakresu pielęgnacji zwierząt, tak aby stale być na bieżąco z najnowszymi trendami.

Więcej o groomingu przeczytasz na łamach http://groomer.com.pl/

Aby zacząć inwestować na giełdzie, wcale nie trzeba mieć obszernej wiedzy maklerskiej. Najważniejszy jest upór, konsekwencja i umiejętność chłodnej kalkulacji. Każdy, kto posiada te cechy, może zacząć inwestować. Ale od czego zacząć, by już na początku nie stracić dużej ilości pieniędzy i jak najszybciej zacząć odnosić zyski?

Wiedza
Żeby zacząć, trzeba najpierw dowiedzieć się, jak giełda funkcjonuje. Może ogromna wiedza nie jest konieczna, ale na pewno należy znać podstawy, bez których inwestowanie jest praktycznie niemożliwe. Żeby nie popełnić na początku głupich błędów i nie stracić pieniędzy, warto dowiedzieć się, jak wygląda obrót akcjami, co to jest hossa, bessa, na czym polegają zasady kupna i sprzedaży akcji.

Śledzenie aktualności
Niezbędna jest także znajomość bieżącej sytuacji spółek giełdowych. Warto czytać aktualne informacje z giełdy czy rynków finansowych. W internecie można znaleźć kilka serwisów zamieszczających informacje giełdowe wraz z komentarzami analityków. Na ich podstawie można trafniej określić, jaka inwestycja okaże się w najbliższym czasie opłacalna, które akcje lepiej jak najszybciej sprzedać, a które warto kupić. Dzięki znajomości aktualnej sytuacji możliwe jest jak najlepsze zainwestowanie pieniędzy i zdobycie zysków.

Gra DEMO
To rewelacyjne rozwiązanie dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają przygodę z giełdą. Gra stworzona jest na zasadzie symulacji – można poczuć się jak na giełdzie, a przy okazji zdobyć doświadczenie, inwestując wirtualne, a nie realne pieniądze. Dzięki rankingowi istnieje także możliwość porównanie swoich osiągnięć z osiągnięciami innych użytkowników, co stanowi dobry punkt odniesienia przy ocenie własnych możliwości. Taka gra umożliwia zdobywanie doświadczenia i uczenie się na błędach bez nadszarpnięcia portfela.

Rachunek inwestycyjny
Jest niezbędny, jeśli chce się rozpocząć handel akcjami. Rachunek inwestycyjny to po prostu konto, na którym zapisywane są informacje o dokonywanych przez użytkownika transakcjach i o posiadanych przez niego akcjach. Rachunek inwestycyjny umożliwia samodzielną sprzedaż i kupno papierów wartościowych, dlatego swoją przygodę z inwestowaniem na giełdzie należy zacząć właśnie od jego założenia.

Bezpłatne szkolenia
Są naprawdę często organizowane i mogą pomóc zdobyć doświadczenie. Uczestnicy spotkań najczęściej uczą się nie tylko podstaw inwestowania, ale także poznają historie doświadczonych maklerów. Ponieważ takie szkolenia organizowane są przez domy maklerskie i mają służyć ich promocji, udział jest bezpłatny.

Reklama jest wszędzie. Pełno jest jej we wszystkich mediach, w internecie, na ulicach. Praktycznie, żeby skutecznie od niej uciec należałoby ukryć się gdzieś na łonie natury i to bez możliwości spotkania bliźniego swego, ponieważ wyłonić się może taki na leśnej ścieżce w czapeczce z emblematem znanej w świecie firmy sportowej i już się zastanawiamy, czy aby nie kupić coś w tej firmie. Oczywiście firma oznakowała swój wyrób, jednak jej logo na ubraniu jest po to, żeby producenta reklamować.

Przy obecnym zalewie informacji, sztuka dotarcia do potencjalnego klienta właśnie z tą jedyną konkretną propozycją wymaga zarówno wiedzy i doświadczenia w dziedzinie „trafiania” jak i intuicji. Żaden szanujący się copywriter nie przysięgnie, że istnieją żelazne i nienaruszalne zasady przy projektowaniu na przykład bannera, bo może się okazać, że białe litery na czarnym tle bardziej przemówią do klienta, chociaż powinno być odwrotnie. Kuszenie klientów propozycją wyrafinowaną w formie, przyciągającą uwagę swoją treścią, to podstawowe elementy sztuki reklamy. Jednak prócz tego jaka treść, w jakiej scenografii przedstawiona jest reklamowa propozycja istotne jest w jaki sposób dociera do odbiorcy. Oglądając film w telewizji doznajemy czasem ataku adrenaliny, gdy w najmniej odpowiednim momencie wcinają nam się spoty reklamowe. Są już urządzenia automatycznie wygaszające sekwencje reklamowe. W Niemczech Sąd Najwyższy nie uznał protestu telewizyjnej stacji RTL i uznał, że produkcja antyreklamowych urządzeń jest absolutnie legalna. Cieszyć się mogą producenci filmowi; coraz częściej praktykowane są umowy z reklamodawcami; gwiazda użyje na planie twoich produktów, więc zamiast za spot zapłać nam.

W sieci internetu jesteśmy permanentnie atakowani reklamami. Termin spam (Stupid Persons Adrestisement) określa przesyłkę do adresata bez jego zgody ani deklaracji chęci otrzymania czegokolwiek pod jakąkolwiek postacią od nadawcy. Nasz adres e-mailowy nadawca wybrał przypadkiem. Przed spamami trudno się obronić, podobnie otrzymujemy niechciane sms-y. Co jakiś czas dzwoni do nas przemiła pani z telekomunikacji namawiając na nowe, korzystne, wygodne dla nas udogodnienia w korzystaniu z telefonu. Oczywiście denerwuje taka natrętna, ingerująca w naszą prywatność reklama, ale nadawca zna psychologię reklamy. Możemy natychmiast wyrzucać niechcianą korespondencję, a jednak logo firmy, czy nazwa produktu gdzieś nam się tam w pamięci kodują. Czujemy się zdegustowani, ale prowokacja swoje robi.

Reklamodawca płaci za bannery, ogłoszenia, spoty, billboardy i masę innych pomysłów licząc na zyski uzyskane dzięki reklamie. Sztuką jest dobrze rozreklamować swój towar albo usługi, wydając jak najmniej pieniędzy. Liczy się jakość, a więc taka reklama, którą naprawdę można degustować, jak smaczny kąsek z talerza na stole. Liczy się też sposób w jaki dotrze (ten reklamodawca) do potencjalnych klientów. Zyski uzyskiwane przez media za udostępnianie miejsca na reklamę nie maleją. Sporo liczących się tytułów gazet w Polsce notuje wzrost zysków. Trudno ocenić zyski uzyskiwane w sieci dzięki witrynom o dużej odwiedzalności. Wiadomo, że wartość elektronicznych zakupów dokonanych w tym roku wzrosła w Polsce dwukrotnie, w porównaniu z pierwszym półroczem ubiegłego roku. Za pośrednictwem Allegro wyniosła ponad 350 milionów złotych. Rośnie więc internetowy rynek, jest o co walczyć, warto zakładać sklepy internetowe, można zarobić na reklamowaniu tych sklepów. Można też zarobić wprowadzając w życie oryginalne formy reklamy, tak żeby nie naruszyć netykiety, czyli etykiety obowiązującej w sieci. Dobrym pomysłem na rozreklamowanie jest prowokowanie. Jeśli wymyślimy scenariusz wydarzenia (w jego centrum będzie uczestniczyć nasza firma), które trafi do mediów i rozśmieszy, oburzy, wywoła dyskusję, to już jest sukces; dobrze zareklamowaliśmy naszą firmę. Jest to sposób nieporównywalnie ciekawszy i oryginalniejszy niż spam.

Obecnie daje się zauważyć wielki boom na kredyty mieszkaniowe. Zbiegło się to w czasie z wejściem Polski do Unii Europejskiej. Nie wiadomo na ile można wiązać run na kredyty z wejściem do Unii; faktem jest, że banki się cieszą, ponieważ klient pewniej spłaci kredyt na mieszkanie, czy budowę domu, niż kredyt wzięty na podróż dookoła świata. Po to, by dostać pieniądze na mieszkanie trzeba spełnić mnóstwo warunków. Najlepiej być stałym i wieloletnim klientem danego banku, do tego z dużymi wpływami gotówki…Poza wszystkim ludzie z banku i tak sprawdzą i ocenią, czy będziesz w stanie spłacić zaciągniętą pożyczkę. O tym jaką kartę bankową przyznać swojemu klientowi, też decyduje bank. Rodzajów takich kart jest sporo, używając większości z nich można uzyskać kredyt, ale niewielki; na mieszkanie by na pewno zabrakło. Chociaż właściciele takich na przykład kart platynowych mogą mieć przyznany limit kredytowy na znaczne sumy, na przykład 200 tys. złotych, więc na mieszkanie by starczyło.

Jakie są rodzaje kart? Pod względem spełnienia swoich funkcji rozróżniamy karty: bankomatowe, płatnicze, identyfikacyjne, karty wstępnie płacone i karty wirtualne. Pod względem sposobu realizacji wyróżniamy: karty debetowe, kredytowe, karty obciążeniowe i karty z odroczonym terminem płatności.
Kartę bankomatową uzyskujemy od banku, jeśli posiadamy w nim rachunki lub rachunki a’vista. Bank ustala dzienny limit wypłat. Karty bankomatowe mogą być lokalne, akceptowane przez konkretną sieć bankomatów, mogą być też wydane w ramach jednego z międzynarodowych systemów kart bankomatowych. Warto więc zapytać w banku, czy nasza karta na przykład należy do systemu PLUS lub Cirrus, który obejmuje sieć bankomatów na całym świecie. Za pomocą takich kart można wypłacać gotówkę, ale nie spełniają one funkcji płatniczych. Taką rolę posiadają właśnie karty płatnicze. Popularnie takie karty nazywane są kredytowymi, jednak obecnie w bankach oficjalnie nazywa się je płatniczymi. Zresztą większość banków wydaje karty z połączonymi funkcjami karty bankomatowej i płatniczej. Dzięki karcie płatniczej możemy dokonywać transakcji w punktach usługowo – handlowych. Z kolei karta identyfikacyjna może być kartą kontroli dostępu (na przykład do konkretnych instytucji), a także służąca do identyfikacji klienta podczas dokonywania operacji w jakimś oddziale banku. Karta wstępnie płacona, zwana też portmonetką, posiada jakby wpisaną wewnątrz sumę, z której możemy skorzystać. Przykładem takiej jest karta telefoniczna. Przykre jest zgubienie tego rodzaju karty. To tak jakbyśmy zgubili portmonetkę z pieniędzmi. Kartę wirtualną również można zgubić, jeśli bank przyśle ją nam w postaci plastikowego prostokącika. Chcąc dokonywać transakcji płatniczych w internecie możemy to robić drogą pocztową lub telefoniczną w tzw. systemie MOTO (Mail Order & Telephone Order). Możemy mieć też możliwość płacenia na przykład w sklepach internetowych przyznaną nam kartą wirtualną ze specjalnymi kodami weryfikacyjnymi w systemie CVC2 lub CVV2.
Karta debetowa, nazwana tak ze względu na sposób realizacji pozwala na uczynienie debetu do określonej wcześniej przez bank wysokości. Klient jest obciążony spłatą natychmiast po otrzymaniu przez bank informacji o uczynieniu debetu. Aby otrzymać kartę kredytową nie trzeba prowadzić rachunków w konkretnym banku. Podobnie jest z kartami obciążeniowymi i z odroczonym terminem płatności. Składamy wniosek o taką kartę legitymując się swoimi przychodami. Bank ustala jaki limit kredytu może nam przyznać, a także na jak odległy termin można odroczyć spłatę.
Karty bankowe mogą mieć dodatkowe pakiety usług. Może to być specjalne ubezpieczenie, wysokie, za to niskooprocentowane kredyty, zniżki w wybranych sieciach hoteli. Karta może być też gwarantem w wypożyczalniach samochodów. Trudno negocjować z bankiem takie dodatkowe usługi, jeśli nie ma się odpowiednich podstaw, czyli własnego zaplecza finansowego. Aby otrzymać złotą kartę, trzeba zarabiać od 3 do 5 tys. złotych miesięcznie; w różnych bankach różne są progi. Nieraz podstawą jest depozyt w banku wysokości co najmniej 100 tys. złotych, ale, co ciekawe, nie zawsze jest to konieczne. Banki czasem zwracają się z propozycją przyznania złotej karty wybitnym osobistościom życia publicznego, a także młodym lekarzom, prawnikom, biznesmenom, jeśli jest przed nimi perspektywa rozwoju i zrobienia kariery. Można więc mieć szansę na kartę z dodatkowym pakietem usług, niekoniecznie zarabiając wielkie pieniądze. Czy się jednak dostanie taką z najwyższej półki, bardzo prestiżową Dinners Club, decyduje bank. Bo to banki rozdają karty.

Dzisiejszy rynek pracy nie zawsze jest w stanie spełnić oczekiwania potencjalnych pracowników, więc coraz więcej osób decyduje się na uruchomienie działalności gospodarczej. Własna firma to pewnego rodzaju wygoda, gdyż to my decydujemy o własnym losie. Jednak jej uruchomienie nie jest łatwe – istnieje bowiem wiele czynników, o których należy pamiętać, gdy zakłada się własną firmę.

Na początek zaznaczymy, że zlecenie założenia spółki przez kancelarie adwokacką jest dużo prostszym rozwiązaniem, jednak nie wszystkich stać na taką inwestycję. Jeżeli chcemy zająć się wszystkim na własny rachunek, to pierwszą istotną sprawą jest biznes plan. Za jego pomocą określamy m.in. specyfikę rynku, na którym chcemy zaistnieć, profil naszego biznesu, jego cele, a także szansę na rozwój i ewentualne zagrożenia. Jednak przed jakimikolwiek działaniami należy zebrać odpowiedni kapitał, który umożliwi start firmy. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością potrzebuje kapitału o wysokości minimum 5 tysięcy złotych, natomiast spółka akcyjna jest zmuszona zebrać kwotę oscylującą w granicach nawet 100 tysięcy złotych.

 

Gdy pieniądze zostaną zebrane, a plan przygotowany, można rozpocząć proces uruchamiania działalności. W pierwszej kolejności należy zarejestrować przedsiębiorstwo w Urzędzie Miasta bądź Gminy. Trzeba w tym celu wypełnić wniosek o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG). Rzecz jasna, aby móc świadczyć poszczególne usługi, niezbędne jest posiadanie odpowiednich koncesji lub zezwoleń (np. koncesja na sprzedaż alkoholu czy produkcję wyrobów tytoniowych). Gdy wniosek zostanie przyjęty, firma musi postarać się o numer REGON, który powiązany jest z Urzędem Statystycznym.Czytaj dalej

Wielu z początkujących przedsiębiorców obawia się, że nie poradzi sobie z księgowością firmy. Dlatego też często decydują się oni wynająć biuro rachunkowe. Warto jednak wiedzieć jaki zakres usług ma do zaoferowania takie biuro.

Wbrew powszechnej opinii, jago pracowników nie interesuje tylko księgowość. Zajmują się udzielaniem porad w zakresie księgowości i rachunkowości. W ramach doradztwa personel biura pomaga w rozstrzyganiu wątpliwości związanych z przepisami prawa, ewidencjami oraz z księgowością i rachunkowością.

Ponadto specjaliści pracujący w biurze rachunkowym sporządzają dokumenty finansowe firmy.
Dodatkowo wykonują oni analizy i statystyki, które pozwalają na ocenę ryzyka finansowego oraz kondycji firmy.

Co ważne, na podstawie stosownej umowy z przedsiębiorcą, przedstawiciele biura rachunkowego sporządzają wszelkiego rodzaju dokumenty, które mogą okazać się niezbędne w trakcie postępowania kontrolnego któregoś z urzędów.Czytaj dalej