Wysoka cena pożyczek tzw. “chwilówek”

Pożyczka na dowód to modny i lubiany sposób na kredytowanie swoich potrzeb. Jest to również sprawdzona metoda na to, by „załatać” dziurę, która od czasu do czasu powstaje w budżecie każdej rodziny. Jednym słowem, pożyczki na dowód są popularne. Nawet pomimo tego, że ich cena jest bardzo, bardzo wysoka.

Pożyczka na dowód, czyli ile kosztuje wygoda

Co ciekawe, wiele osób nie zdaje sobie sprawy w wysokich kosztów pożyczek na dowód, biorą je niejako „w ciemno”. Dzieje się tak ponieważ firmy pożyczkowe promują raczej wygodę i szybkość wypłacania tego typu pożyczek. W reklamach nie poświęcają więc uwagi czemuś tak „banalnemu” jak koszty.

Trzeba zresztą przyznać, że pożyczka na dowód rzeczywiście jest i szybka i wygodna i pod tym względem przewyższa inne oferty dostępne na rynku. Nie dość, że gotówkę dostaniemy nawet w ciągu godziny, to jeszcze kurier może przywieźć nam ją prosto pod drzwi. Prawda, że wygodnie?

Jak to zwykle bywa, wygoda jednak kosztuje. W przypadku pożyczek na dowód wcale nie mało. Oprócz oprocentowania i związanymi z nim odsetkami, biorąc pożyczkę na dowód trzeba być przygotowanym na rożnego rodzaju prowizje, opłaty manipulacyjne oraz… ukryte koszty! Niestety – wiele firm pożyczkowych nie informuje swoich klientów o wszystkich kosztach pożyczki. I pewnie stąd biorą się późniejsze kłopoty.

Alternatywy

Kłopotów zazwyczaj można oczywiście uniknąć. Chociażby poprzez dokładną analizę i porównanie różnych ofert pożyczkowych.

Można także wybrać produkt alternatywny dla pożyczki na dowód. Jest nim na przykład kredyt gotówkowy w banku albo pożyczka prywatna w sieci. Te formy kredytu są co prawda trudniej dostępne i wiążą się z większymi formalnościami, ale różnica w cenie jest gigantyczna – nierzadko wynosi kilka dobrych stówek.