Czym zajmuje się biuro rachunkowe?

Wielu z początkujących przedsiębiorców obawia się, że nie poradzi sobie z księgowością firmy. Dlatego też często decydują się oni wynająć biuro rachunkowe. Warto jednak wiedzieć jaki zakres usług ma do zaoferowania takie biuro.

Wbrew powszechnej opinii, jago pracowników nie interesuje tylko księgowość. Zajmują się udzielaniem porad w zakresie księgowości i rachunkowości. W ramach doradztwa personel biura pomaga w rozstrzyganiu wątpliwości związanych z przepisami prawa, ewidencjami oraz z księgowością i rachunkowością.

Ponadto specjaliści pracujący w biurze rachunkowym sporządzają dokumenty finansowe firmy.
Dodatkowo wykonują oni analizy i statystyki, które pozwalają na ocenę ryzyka finansowego oraz kondycji firmy.

Co ważne, na podstawie stosownej umowy z przedsiębiorcą, przedstawiciele biura rachunkowego sporządzają wszelkiego rodzaju dokumenty, które mogą okazać się niezbędne w trakcie postępowania kontrolnego któregoś z urzędów.

Coraz częściej do biur rachunkowych zgłaszają się również osoby fizyczne, które proszą o wyjaśnienie pism urzędowych lub chcą dobrze zainwestować pieniądze. Klienci biur, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej często proszą także o pomoc w odpowiednim rozliczeniu się z podatku dochodowego. Pracownicy biura coraz częściej reprezentują swoich klientów przed urzędami.

Na rynku finansowym jest teraz bardzo duża konkurencja. W związku z tym podmioty tego typu ciągle poszerzają zakres swojej działalności o nowe usługi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *