Praca z domu czy jednak biuro – dylemat freelancera

Praca na etacie jest coraz mniej lubianą formą zatrudnienia. Nic w tym dziwnego, gdyż jest ona często postrzegana jako wyzysk i niewolnictwo. Wiele osób marzy zatem o tym, by samemu pracować na swój dobrobyt i sukces. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż zapewnia zazwyczaj o wiele wyższe zarobki, dając jednocześnie możliwość pogodzenia życia osobistego z zawodowym. Praca z domu może jednak posiadać jednak minusy i może się z czasem okazać, że bardziej pożądaną formą pracy jest wynajęcie biura. Stąd niezwykle popularny stał się tak zwany coworking.

Coworking to praca wraz z innymi freelancerami na jednej przestrzeni biurowej, która oferuje wszelkiego rodzaju udogodnienia, do których wszyscy mają równy dostęp. W takim wspólnym biurze znajduje się całe potrzebne wyposażenie i urządzenia potrzebne w codziennej pracy, znajdziemy tu telefon, fax, drukarki, skanery oraz ksero, a także wiele innych sprzętów.

Dlaczego jednak wynajmować oddzielną przestrzeń biurową, kiedy swoją pracę polegającą na przykład na pisaniu czy projektowaniu można całkowicie wykonywać z domu? Chociaż pracując w domowym zaciszu można z łatwością pogodzić życie zawodowe i osobiste, w przypadku wielu osób istnieje zagrożenie sporym rozproszeniem uwagi. W domu jest zazwyczaj zbyt wiele czynników, które mogą odciągać nas od naszych zadań. Mało kto ma też miejsce na przetrzymywanie w nim całego wyposażenia, które z łatwością zmieści się w biurze.

Coworking to jednak nie tylko zwykłe biurko na godziny. To także forma wspólnej pracy z innymi przedstawicielami danej branży lub branż powiązanych i możliwość rozwoju zawodowego i pozyskania cennych kontaktów i zleceń. Warto też wspomnieć, że alternatywą dla coworkingu może być też tak zwane wirtualne biuro, czyli usługa pozwalająca na zarejestrowanie naszej działalności pod innym adresem, niż adres naszego zamieszkania. Na oficjalny adres firmy będzie przychodzić między innymi poczta, którą obsługa będzie dla nas odbierać. W ramach wirtualnego biura świadczone są też inne usługi, lecz sama praca wykonywana jest w preferowanym przez nas miejscu, którym zazwyczaj jest własny dom. O wirtualnym biurze dowiesz się więcej pod adresem http://pointoffice.pl/wirtualne-biuro-krakow/